Toyota Hybrydowa – wszystko, co powinieneś o niej wiedzieć

Toyota Hybrydowa Wrocław

Kierowcy często zastanawiają się, co sprawia, że Toyota hybrydowa umożliwia sprawną jazdę, chociaż wykorzystuje silnik spalinowy tylko w niewielkim stopniu. Zagadkę stanowi też kwestia akumulatora, który nierzadko jest intensywnie eksploatowany, a mimo to nigdy nie wymaga wymiany. Poniżej przedstawiamy najważniejsze fakty dotyczące hybryd, które warto znać.

Skąd Toyota hybrydowa czerpie energię?

Hybryda korzysta z dwóch urządzeń napędowych: silnika benzynowego oraz elektrycznego. Żeby jednak każdy z nich mógł działać w najbardziej optymalny sposób, potrzebny jest jeszcze akumulator, w którym jest gromadzona energia. Samochód ładuje go podczas jazdy, w której wykorzystywany jest silnik spalinowy. Poza tym, energia jest odzyskiwana również z hamowania. Za to z kolei odpowiada silnik elektryczny.

Warto też zaznaczyć, że kiedy samochód jedzie ze stałą prędkością, wytwarza się bardzo dużo energii. Jej nadwyżki trafiają do akumulatora. Dzięki temu, Toyota hybrydowa może ją później ponownie wykorzystać. To wszystko sprawia, że dodatkowe ładowanie przestaje być potrzebne, a Ty nie musisz się martwić, że w aucie zabraknie prądu.

Jak działa hybryda? Toyota optymalizuje zużycie energii i paliwa

Co istotne, w czasie jazdy Toyota hybrydowa nie zawsze wykorzystuje oba źródła napędu. Wszystko zależy od prędkości. System sam dopasowuje się do tempa jazdy, dlatego np. kiedy pojazd stoi w korku albo na światłach, żaden z silników nie pracuje. Natomiast jeśli powoli rozwijasz prędkość podczas spokojnej jazdy w mieście, uruchamia się wyłącznie silnik elektryczny. Jego spalinowy odpowiednik nie musi działać, a przez to nie zużywa benzyny.

Nawet w czasie jazdy jednostajnym, wolnym tempem samochód porusza się głównie dzięki silnikowi elektrycznemu, traktując spalinowy jako wsparcie. Rola tego ostatniego jest większa dopiero wtedy, gdy znacznie przyspieszasz, rozwijając duże prędkości.To rozwiązanie pozwala znacznie zmniejszyć zużycie paliwa i jednocześnie zaoszczędzić na benzynie.

Bateria odporna na zużycie

Akumulator jest jednym z najważniejszych elementów wyposażenia pojazdu – musi go mieć każda hybryda. Toyota stawia na jego trwałość, dlatego udziela na niego gwarancji trwającej aż 10 lat. Nasze akumulatory są na tyle solidne, by nie trzeba było ich wymieniać nawet wtedy, gdy samochód jest intensywnie eksploatowany i często pokonuje wiele kilometrów.

Co wpływa na wytrzymałość naszych rozwiązań? Istotną rolę ogrywa m.in. układ chłodzenia przeznaczony wyłącznie do tego, by chronić akumulator przed przegrzaniem. Poza tym, ważne jest też tworzywo z jakiego są wykonane. Toyota stosuje wyłącznie akumulatory niklowo-wodorkowe, odznaczające się wysoką trwałością. To kolejny czynnik, który decyduje o ich jakości i umożliwia bezawaryjne użytkowanie pojazdu przez wiele lat.

Toyota hybrydowa – Wrocław oferuje szeroki wybór aut

Pojazdy niskoemisyjne Toyoty zostały zaprojektowane w taki sposób, by zredukować ryzyko awarii do minimum i zmniejszyć zużycie paliwa. Ten ostatni czynnik ma duże znaczenie nie tylko dla Twojego portfela, ale również dla środowiska. To kolejna korzyść, którą daje Toyota hybrydowa.

Wrocław należy do miast, w których są sprzedawane wszystkie modele naszych samochodów z napędem hybrydowym. Jeśli jesteś ciekaw, czym się między sobą różnią – odwiedź nas w salonie i skorzystaj z pomocy konsultantów.